Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci
Forum Stowarzyszenia
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odtworzone pole bitwy - Pennsylvania, Neeville, USA

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Kantyna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 10:28 am    Temat postu: Odtworzone pole bitwy - Pennsylvania, Neeville, USA Odpowiedz z cytatem



Odtworzone transzeje z czasów IWW w Stanach. Niemniej korzystają z tej miejscówki rożne epoki. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie bomba Wink

_________________
War, war never changes...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ARTUT



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 965

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie cymes. Coś "w ten deseń" bym widział w Stępinie. Jest już całkiem nieźle ale może być jeszcze bardziej "nieźlej" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arthur Reiber



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 214

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swego nie znacie! http://www.koloroweru.pl/gallery/52,4.html dwie pierwsze fotki(nie znalazłem lepszych fotek) całość pełno transzei i trochę sprzętu działka plot itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mario33



Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 2628

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dominius napisał:
swego nie znacie! http://www.koloroweru.pl/gallery/52,4.html dwie pierwsze fotki(nie znalazłem lepszych fotek) całość pełno transzei i trochę sprzętu działka plot itp.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Skansen_Bojowy_1_Armii_Wojska_Polskiego_w_Mniszewie

_________________

Es steht ein kleines, kleines Edelweiß
auf einer steilen, steilen Felsenhöh!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arthur Reiber



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 214

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Mario
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sebol13



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 195

PostWysłany: Sob Mar 14, 2009 12:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Będąc niespełna 10 letnim smykiem Tato zabrał mnie do skansenu 1AWP w Zdbicach.Pamiętam dobrze jakie wrażenia wywarły na mnie armaty,czołgi,katiusze,stanowiska moździerzy,transzeje oczywiście były tam również stanowiska niemieckie jednak już bez broni ograniczone do przeszkód z drutu kolczastego w oszalowanych transzei wokół schronów.

Po 12 latach wróciłem w to miejsce ale nie mogłem go odnaleźć!!!
Po rozmowie z babuleńką opiekującą się izbą pamięci w Zdbicach (polecam fajne fanty mają) okazało się że skansen został rozebrany jako pro-sowiecki!
Odbyłem rekonesans ale po skansenie pozostały tylko zdemolowane transzeje Sad
Jedyne co pozostało po skansenie to kilka armat i T34 przy parkingu (ostała się haubica 152mm na pomniku na wzgórzu nad jeziorem).


Może ktoś kiedyś wpadnie na pomysł ponownego uruchomienia tego skansenu-czas pokaże...

Kiedyś...

Po 12 latach... Sad


Pozdrawiam
Sebol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Kantyna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum