Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci
Forum Stowarzyszenia
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Schneeschuh

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Ekwipunek i wyposażenie Gebirgsjäger -> Wyposażenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Nie Lis 18, 2007 1:06 pm    Temat postu: Schneeschuh Odpowiedz z cytatem

W czasie IIWŚ niemiecka armia wystawiła 9 Dywizji Górskich w ramach Wehrmachtu, oraz 6 kolejnych w ramach Waffen-SS. W związku z tym, iz teren działania i warunki atmosferyczne w jakich miały działać te jednostki odbiegał od normalnych warunków walk zaprojektowano dla nich specjalne ubrania, buty, oraz wyposażenie. Głownie ten specjalny sprzęt składał się z ekwipunku niezbędnego do wspinaczki górskiej, czy nart, raków, gogli przeciwsłonecznych, czekanów, oraz własnie śnieżnych rakiet ułatwiających przemiszczanie się w bardzo zaśnieżonych terenach. W wyniku doświadczeń pierwszej zimy na froncie wschodnim także np. jednostki piechoty zostały wyposażane na okres zimowy w rakiety i inny specjalistyczny sprzęt ułatwiający walke w niskich temperaturach, lecz tylko w limitowanym zakresie. Po zakończeniu okresu zimowego sprzęt ten został zwracany do kwatermistrzostwa celem ewentualnej naprawy i ponownego użycia.

Poniżej prezentuje posiadane przeze mnie zdjęcia rakiet drewnianych, część z nich pochodzi z kolekcji Patricka Kisera:






Teraz stalowe wprowadzone w 1942:



W najbliższym czasie umieszczę tutaj zdjęcia reprodukcji stalowych rakiet, których jestem szczęśliwym posiadaczem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
melescul



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 1337

PostWysłany: Sro Lis 21, 2007 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwoliłem sobie wyręczyć Yuriego, mam nadzieję, że mi wybaczy.





Szwedzkie buty są po to, żeby was troszkę podrażnić. Przy rekonstruowaniu otroczenia jest parę niejasności. Pierwsza, to oczywiście tajemniczy sznureczek przymocowany nitem do zapiętka rakiet, jak mówi biblia germanmilit: "niewiadomego przeznaczenia". Po zamocowaniu przykładowych trzewików odniosłem wrażenie, że sznureczek mógł pomgaać zafiksować but centralnie na rakiecie - po zaciągnięciu pasków but "leci" do przedniej krawędzi. Sznureczkiem zawiązanym na tylnym łuku rakiety można by chyba temu zapobiec.

Pytanie: czy ten nit i sznureczek to mógł wynalazek fabryczny, czy też modyfikacja użytkownika?

Pytanie do użytkownika: Wink modyfikujemy?

Poza tym, czy skóra licem, czy mizdrą na wierzch? W "biblii" wyglada, jakby licem, ale nie ma głupich - wszyscy na reko podlatują i sprawdzają czy najmniejszy element nie jest licem na wierzch. Zrobiłem mizdrą.

P.S. W razie wątpliwości: same rakiety nie są mojego autorstwa Embarassed

_________________
"Kiedy kradnie jeden cz?owiek - to kleptomania, kiedy kradnie ca?y naród - to Germania" (Bogdan Wojdowski)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fallschirmjaeger



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 493

PostWysłany: Sro Lis 21, 2007 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takowe szwedzkie buty narciarskie podkute gwoździami jak trzewiki wyslalem dś do UK Wink
_________________
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Sro Lis 21, 2007 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pytanie do użytkownika: modyfikujemy?

Możesz donitować taki snureczek jeżeli posiadasz Wink Jeżeli byś miał jakiś sterany sznurek to byłby jak marzenie Cool

P.S. Jako, i podrzuciłem Ci przed ukończeniem, mam prośbę - mógłbyś "majdnąć" je do końca białą farbą Question Z góry dziękuje i o ile to możliwe umówiłbym się z chęcią na odbiór i zapłatę na sobotę Wink

_________________
War, war never changes...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mario33



Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 2628

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio nabyte, warte chyba pokazania.

Oryginalne drewniane rakiety snieżne w stanie supermint. Sprzedawca twierdzi, że przeznaczone były dla włoskich Alpini, ale zdjęcia pokazują, że taki model był powszechny w całych Alpach.


_________________

Es steht ein kleines, kleines Edelweiß
auf einer steilen, steilen Felsenhöh!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Steiner



Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 43

PostWysłany: Nie Wrz 06, 2009 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to i ja sie pochwalę. Nabyte dzisiaj, jeszcze ciepłe...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nazir



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 4

PostWysłany: Czw Gru 08, 2011 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Możecie mi powiedzieć ile mogą kosztować takie rakiety jak na zdjęciach - sygnowane WH Schneeschuh.
Pozdrawiam


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Arthur Reiber



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 214

PostWysłany: Czw Gru 08, 2011 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja płaciłem 120zł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Pią Gru 09, 2011 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za pomoc! A ma może któryś z kolegów zdjęcie niemieckiego żołnierza który ma założone takie rakiety śnieżne?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Hiob



Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 546

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2012 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwymiarowane rakiety z instrukcji.
_________________
Mój strach jest taki ma?y ze mie?ci si? w kieszeni, dlatego zawsze nosze go z sob?.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Ekwipunek i wyposażenie Gebirgsjäger -> Wyposażenie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum