Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci
Forum Stowarzyszenia
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Projekt "radziecki portfel"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Ekwipunek i wyposażenie RKKA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Staszek Ignac Skorupa



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 6

PostWysłany: Sob Lip 18, 2009 3:45 pm    Temat postu: Projekt "radziecki portfel" Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem bodajże na tym forum, że ktoś z Was odtwarzał portfel niemieckiego żołnierza. Zainteresowało mnie to i chciałbym zrobić coś takiego tylko, że w radzieckiej wersji. w związku z tym mam kilka pytań, może ktoś spróbuje mi na nie odpowiedzieć.

1. Czy żołnierze radzieccy posiadali portfele? Czy raczej pieniążki z żołdu trzymali w sakiewkach?

2. Banknotów/monet , z którego okresu używano w ZSRR w latach 1939-45? Ponieważ natknąłem się tylko na takie wydawane w latach 20-tych oraz tuż przed wojną czyli późne lata 30te.

3. Pytanie nie związane z portfelem. Jak pozanć czy zegarek CCCP wyprodukowany był w latach przed- lub wojennych? Czy można znaleźć gdzieś takie cudeńka? Bo z okresu późniejszego czyli od 60tych lat takich zegarków jest mnóstwo.

Byłbym wdzięczny jeśli ktoś potrafiłby odpowiedziec na te pytania lub przynajmniej nakierować mnie na jakiś trop poszukiwań.
(Trop może być polsko/anglo/rosyjskojęzyczny)

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Staszek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiler



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 3477

PostWysłany: Nie Lip 19, 2009 8:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, co do pytania nr 1 to zapewne część posiadała. Musimy sobie zdawać sprawę jak ogromny był rozrzut pochodzenia żołnierzy RKKA. Zapewne powołany do wojska student Uniwersytetu Moskiewskiego mógł mieć portfel, natomiast młody kołchoźnik z Kaukazu nosił swój żołd raczej w małym tłumoczku.

Przykład waluty z późnych lat 30-tych masz tutaj:

http://spmip.mojeforum.net/temat-vt729.html?postdays=0&postorder=asc&start=0

_________________
Pozdrawiam

Przemek "kiler"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Staszek Ignac Skorupa



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 6

PostWysłany: Nie Lip 19, 2009 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yhym, właśnie wczoraj rozmawiałem z kolegą, którego kolaga wykopał radziecki portfel skórzany z nieśmiertelnikiem w środku. Odtwarzam wyuczonego jak na tamte czase chłopaka z Sewastopola więc chyba portfel będzie jak najbardziej na miejscu. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Towarzysz Iwan



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 320

PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad. 3: Trochę informacji można znaleźć tutaj:

http://www.ussrwatches.info/brands/

Można też szukać znając numer mechanizmu, ale to raczej mało pomocne w tej sprawie.

_________________
Такого как Путин полного сил
Такого как Путин чтобы не пил
Такого как Путин чтоб не обижал
Такого как Путин чтоб не убежал
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Ekwipunek i wyposażenie RKKA Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum