Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci
Forum Stowarzyszenia
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wyposażenie w blaugrau
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Ekwipunek i wyposażenie Luftwaffe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DyziK



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 1420

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 2:36 am    Temat postu: Wyposażenie w blaugrau Odpowiedz z cytatem

Trochę tu ostatnio cicho, więc wypadałoby coś napisać.

Jak najłatwiej poznać żołnierza Luftwaffe ? oczywiście po wyposażeniu i umundurowaniu w kolorze blaugrau Cool Jak się okazuje było go całkiem sporo Wink

Hełmy



Puszki na maskę przeciwgazową



Gasplane



pierwsza z lewej.



nasze egzemplarze zakupione na militaria44

Chlebaki wraz z paskami



Plecaki



rzadko spotykany w tym kolorze plecak dla artylerzystów





to już prawdziwe rarytasy :

- parciany pas



- parciane szelki tropikalne



- a-rama




należy od razu zaznaczyć że nie występowało nigdy coś takiego jak malowane na niebiesko menażki czy też niebieskie pokrowce na manierki , wyjątkiem jest niebieski kubek do manierek z fabryki Schindlera ale jego kolor nie przypomina blaugrau Wink

jest to dopiero szczyt góry lodowej ale na dziś starczy Wink


Ostatnio zmieniony przez DyziK dnia Sob Lut 09, 2008 2:47 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mauser98k



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 31

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niebieskie pokrowce do manierek owszem, ale dla DLV czyli inna broszka trochę Very Happy A-ramka i szelki wprost cudowne, ale do rzeczy. Popularnym współczesnym zamiennikiem farby Blaugrau jest bardzo jasny bodajże RAL 7031 http://www.touckan.nl/ral/large/ral7031.jpg (tu akurat trochę ciemny, ale mieszałem jedną taką puszkę to wiem) , a na fotkach tu zamieszczonych kolor ten wpada w granat i jest wręcz bardzo ciemny Shocked Czy LW miało kilka rali czy to poprostu zwykłe waraicje jednego numeru?
Pozdrawiam
Mauser98k
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DyziK



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 1420

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Blaugrau jest bardzo jasny bodajże RAL 7031


kolor blaugrau to RAL 7016


Ostatnio zmieniony przez DyziK dnia Pią Lut 01, 2008 1:49 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 163

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się podoba przedstawiona przez Dyzika A-ramka – to rzeczywiście erzatzowy model – skoro taśmy pomocnicze do górnych zaczepów zrobione są z wewnętrznych szelek parcianych (tych do haków od pasa głównego) z bluz M36 / M40.

Pozdrawiam
Hindus

chodzi o tą a-ramę , która jak się okazało nie jest jednak LW a zostałem wprowadzony w błąd przez opic właściciela który określił jej kolor jako "feld blau" / DyziK


_________________
Z ka?dym dniem ro?nie liczba ludzi, którzy mog? poca?owa? mnie w dup?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiler



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 3477

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę przeczyściłem wątek, bo zaczął się rozmywać. Trzymajmy się proszę tematu Blaugrau Wink
_________________
Pozdrawiam

Przemek "kiler"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DyziK



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 1420

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vilkaloki napisał:
Nooota fota jeszcze bardziej przypomina KM


heh , autor : (The photos don't show the blue of the bag. It appears grey here due to the low light I had.) Ale znalazłem jeszcze inną.

parciany pas i żabka



klamra



Dodane po 16 minutach:

a teraz totalny bajer.

egzemplarze kolekcjonera z USA , twórcy feldblau.com

a-rama



oraz sygnowana tą samą datą (1942) torba do niej



Rolling Eyes


Ostatnio zmieniony przez DyziK dnia Sob Lut 02, 2008 2:10 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mauser98k



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 31

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale gafa z tym ralem Embarassed
A tak z ciekawości, w Waszej grupie LW to puszki jaki mają kolor? I czy występowały błękitne paski do puszek?
Pozdrawiam Mauser98k
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hindus



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 163

PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na marginesie powiem, że autor feldblau.com jest jednocześnie założycielem grupy rekonstruującej LWFD, a prywatnie bardzo sympatycznym facetem – miałem z nim okazję kilkukrotnie korespondować.

Pozdrawiam
Hindus

_________________
Z ka?dym dniem ro?nie liczba ludzi, którzy mog? poca?owa? mnie w dup?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiler



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 3477

PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto mój mały zestawik:


_________________
Pozdrawiam

Przemek "kiler"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DyziK



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 1420

PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 1:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to czas pociągnąć temat dalej Wink

Rękawice zimowe :



Tornister na rzeczy osobiste / ubrania :



Pokrowiec ochronny na zamek do Mausera :



Ładownice do MP38/40 :

1) skóra brązowa



2) skóra czarna



3) i na koniec rzadki egzemplarz z D-ringiem do szelek zamocowanym na parcianym pasku



Zelta Rolling Eyes :



Bandolier na flary do rakietnicy :



Torby na skrzynki z amunicja do MG34/42 , pochodzenie - Normandia :




Jest ktoś w posiadaniu informacji na temat ładownic do MP43/44 w blaugrau ? jedyne zdjęcia jakie znalazłem to były kopie , potwierdzonej informacji także się nie doszukałem ...

Warto także zaznaczyć, że część zachodnich kolekcjonerów uważa iż wyposażenie "blaugrau" nie było produkowane specjalnie na potrzeby LW, jednak były to ogólnowojskowe elementy wyposażenia z zastępczego brezentu, niemniej jednak, jako że są to tylko domysły my możemy pozostać przy tezie że takie piękne 'fanty' trafiały w głównej mierze właśnie do jednostek LW Wink

Nie należy także zapominać o FJ których specjalistyczne wyposażenie , jak np. ochraniacze na kolana , bandoliery na amunicję czy torby na maskę p-gaz także było produkowane w takim kolorze , jednak na razie tą dziedzinę pozostawię komuś innemu Wink może kiedyś ... ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiler



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 3477

PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co się orientuję, to chyba nie było zelt Blaugrau. Ta ze zdjęcia jest szara i z tego co wiem to był po prostu wczesny model, który czasem można zobaczyć na zdjęciach z początku wojny. Bardzo podobne do nich były zelty szwedzkie, które jakieś 2-3 lata temu chodziły na allegro za 30 PLN.
_________________
Pozdrawiam

Przemek "kiler"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DyziK



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 1420

PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zelta ta została znaleziona wraz z innymi rzeczami jakiegoś żołnierza LW , jest identyczna z Zeltami w Spiliterze no i posiada 2 sygnaturki DRPa#.



Jej właściciel określał ją jako , 'rzadkość wśród rzadkości w Zeltach' Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiler



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 3477

PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak teraz patrzę na zdjęcia szarych zelt, to rzeczywiście ta chyba jest Blaugrau. Tutaj wątek o szarych zeltach na "O":

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=256843#256863

_________________
Pozdrawiam

Przemek "kiler"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Shigella



Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 483

PostWysłany: Sob Sie 23, 2008 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Pytanie może troszkę nie w temacie, ale nie chciałem zakładać nowego wątku Wink Nurtuje mnie od jakiegoś czasu pytanie - jakich chlebaków używacie do rekonstrukcji LW, tzn. czy są to chlebaki z demobilu lub kopie. Szperałem trochę po internecie i nie mogę znaleźć ani na all ani w sklepach internetowych chlebaków w kolorze blaugrau (może nie umiem szukać Wink ), wiec może Wiecie gdzie taki można kupić? Z góry dziękuję za pomoc Smile

_________________
Pozdrawiam, Kamil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
melescul



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 1337

PostWysłany: Sob Sie 23, 2008 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trafiłeś na zły moment - towarzycho LW jest w drodze na odległą planetę Stępina w celach rekonstrukcyjnych - mój próżniopław też odlatuje lada chwila, dlatego "na szybko" możesz otrzymać tylko częściową odpowiedź.

Nasze chlebaki to demobil BW. Jakiej formacji oraz z jakiego źródła - najlepiej poinformuje Stadler, faktem jest, że raczej były kupowane na giełdach "w realu", więc rzeczywiście możliwe, że w necie trudne do znalezienia.

Oryginalnie mają czarne skórzane wykończenia, ale niektórzy z naszych elegantów zadbali o zastąpienie ich skórą brązową.

_________________
"Kiedy kradnie jeden cz?owiek - to kleptomania, kiedy kradnie ca?y naród - to Germania" (Bogdan Wojdowski)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Ekwipunek i wyposażenie Luftwaffe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum