Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci
Forum Stowarzyszenia
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wyposażenie celowniczego MG
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Ekwipunek i wyposażenie Luftwaffe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kiler



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 3477

PostWysłany: Sob Lis 17, 2007 11:01 pm    Temat postu: Wyposażenie celowniczego MG Odpowiedz z cytatem




Jak widać puszka noszona jest w bardzo ciekawy sposób, zapewne żeby nie zawadzać o pojemnik na zapasową lufę. Poza tym żołnierz ten jest wyposażony w bagnet - to może być tez odniesienie do dyskusji na temat tego czy żołnierz z MP miał bagnet - skoro celowniczy MG miał ...

_________________
Pozdrawiam

Przemek "kiler"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiler



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 3477

PostWysłany: Czw Lis 22, 2007 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://youtube.com/watch?v=Emw8Ax5g3i8&feature=related

Fajna gierka i w końcu realistyczna obsługa mg (a nie 10 minutowe serie jak w CoD)

_________________
Pozdrawiam

Przemek "kiler"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fallschirmjaeger



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 493

PostWysłany: Czw Lis 22, 2007 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To czasem nie Day of Defeat? Kiedyś namiętnie ciąłem we wcześniejszą wersję i jestem prawie pewien.
_________________
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Czw Lis 22, 2007 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fallschirmjaeger napisał:
To czasem nie Day of Defeat? Kiedyś namiętnie ciąłem we wcześniejszą wersję i jestem prawie pewien.


Najprawdopodobniej Red Orchestra

_________________
War, war never changes...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Hindus



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 163

PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracając do tematu: Kiler skąd to zdjęcie w ogóle jest? Nie dość, że puszka trokami do pasa przytroczona (jak widać w miejsce celty, bo tej na zdjęciu nie zauważyłem) a paski parciane na puszce w ogóle znikły, to zauważcie, że sobie jeszcze gość przedłużkę do tylnej szelki od szelek szturmowych z D-ringa zrobił.

Pozdro
Hindus

_________________
Z ka?dym dniem ro?nie liczba ludzi, którzy mog? poca?owa? mnie w dup?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiler



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 3477

PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest screen z programu na TV POLONIA na temat walk o tunel Jabłonkowski w sierpniu i wrześniu 1939 roku. Zainteresowało mnie to, bo taki sposób noszenia puszki widziałem u jednego z rekonstruktorów z grupy AA7 i myślałem, że to potwierdzenie tego sposobu noszenia, Jednak teraz dochodzę do wniosku że mogły to być postarzone screeny z jakiejs rekonstrukcji dodane do filmu dokumentalnego (zwróćcie uwagę na sposób trzymania MG - zawodowy celowniczy raczej z autopsji wiedziałby że lufa jest gorąca i instynktownie nie łapałby za chłodnicę, która też się pewnie nagrzewała).
_________________
Pozdrawiam

Przemek "kiler"


Ostatnio zmieniony przez kiler dnia Nie Gru 07, 2008 11:09 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fallschirmjaeger



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 493

PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiler napisał:
To jest screen z programu na TV POLONIA na temat walk o tunel Jabłonkowski w sierpniu i wrześniu 1939 roku.


Nie zgodzę się. Tylny pasek szelek jest od szelek wz44. Zaszywany z hakiem z drutu.

_________________
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kiler



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 3477

PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ Tomek, ja nie twierdzę, że to film z 1939 roku, został po prostu użyty w programie na ten temat Wink

Poza tym koles ma na sobie M36, co przy Twojej uwadze świadczyłoby chyba o tym, że jest on z GD.

EDIT:

Ostateczny dowód na to, że zdjęcie z początku wątku pochodzi z rekonstrukcji - w ręce MG34, na plecach pojemnik na lufę MG42 (krótszy bo i lufa MG42 krótsza o prawie 10 cm)

_________________
Pozdrawiam

Przemek "kiler"


Ostatnio zmieniony przez kiler dnia Nie Gru 02, 2007 2:33 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fallschirmjaeger



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 493

PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokladnie z Fuehrer Begleits Battalion
_________________
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kiler



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 3477

PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wracając do tematu celowniczego MG:



Tutaj mamy takiego z dywizji polowej LW (źródło: Osprey).

_________________
Pozdrawiam

Przemek "kiler"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 163

PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę off-topię, ale powiem Wam, że tak jak jeszcze do niedawna Ospry'a traktowałem jako dość wiarygodne źródło wiedzy o "barwie i broni" WH tak ostatnio zaczynam mieć wątpliwości, bo już dwa razy widziałem tam "fantastyczne twory" autora Sad

Pozdrawiam
Hindus

_________________
Z ka?dym dniem ro?nie liczba ludzi, którzy mog? poca?owa? mnie w dup?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fallschirmjaeger



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 493

PostWysłany: Sob Lis 24, 2007 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hindusie, zależy kto rysuje. Bo jak Volstad to jest ok, on rysuje po zdjęciach. Gorzej jak ktoś inny.
_________________
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kiler



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 3477

PostWysłany: Czw Lis 29, 2007 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najnowszy zakup: późnowojenna olejarka do MG:



Jak wiecie kupiłem też Trommla, ale sprzedawca wysłał go na adres domowy, więc zobaczę go dopiero na Boże Narodzenie i wtedy wstawie fotki Confused

_________________
Pozdrawiam

Przemek "kiler"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fallschirmjaeger



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 493

PostWysłany: Czw Lis 29, 2007 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak byłem dzieciakiem miałem taką olejarkę w idealnym stanie w garażu, kiedyś jej zakrętki uzywalem jako zakretki do wentylu rowerowego.

Jak byłem starszy to Dziadek wziął ją na działkę i leżała zawsze w tym samym miejscu.

Jak zacząłem interesować się rekonstrukcją i niemieckimi gratami i dowiedziałem się co to za olejarka to Dziadek zmarł a ktoś kto dziadka znał i komu Dziadek ufał miał klucze od przybudówki z narzędziami pokradł co się dało. ZA Tą OLEJARKę OBY CH..A POKRęCIłO Exclamation Sad

_________________
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kiler



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 3477

PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy zakup:

Olejarka, najprawdopodobniej do MG3 (może to ktoś potwierdzić ?) - dla porównania obok oryginału:




No i "my precious" Laughing - jugol, ale śliczny stan (no i mam już 2 Very Happy ):









Przy okazji apel: jeśli zobaczycie gdzieś elementy wyposażenia MG Tasche (zwłaszcza celownik plot., wyciągacz do zakleszczonych łusek, klucze inne niż ten największy, bo ten już jest w trakcie renowacji Wink, no i może pojemniczek na siarkę, choć nad tym się zastanawiam, bo w sumie robię sylwetkę z okresu 44-45) to dajcie znać Wink .

_________________
Pozdrawiam

Przemek "kiler"


Ostatnio zmieniony przez kiler dnia Nie Gru 07, 2008 11:08 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Ekwipunek i wyposażenie Luftwaffe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum