Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci
Forum Stowarzyszenia
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Biały pas oficerski

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Ekwipunek i wyposażenie Wojska Polskiego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TomaszJaciuk



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 4

PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 7:43 pm    Temat postu: Biały pas oficerski Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie czy w II RP był w użyciu pas oficerski wykonany ze skóry białej farbowanej,gdyż takie pojawiły ostatnio się na allegro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karenus



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 8

PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co prawda nie jestem członkiem Stowarzyszenia, ale z racji, iż sam zadaję pytania to również udzielę się na forum, by nie być taką przysłowiową pijawką Smile

Białe pasy? Hmmm... nie słyszałem o czymś takim, bynajmniej w regulaminach nie widziałem.

Kolejna rzecz to to allegro... nie wszystko, co pojawia się na allegro jest rzeczywiście oryginalne bądź jest wierną kopią oryginałów. Wiem, o których pasach mówisz - są bardzo podobne do pasów MO i dzisiejszej drogówki, myślę, że koleś dodał je do kategorii "do 1939" by nabrać nowicjuszy w rekonstrukcji. Tak samo jest często z tymi wszystkimi "pasami do reko" czy raportówkami. Większość to demobil z późnego LWP, zupełnie nienadający się do rekonstrukcji.

Dobre pasy i inne rzeczy robi pewien rymarz o nazwisku Kłoda.
http://www.repliki-kloda.com/
Zrobił mi kilka rzeczy z których jestem zadowolony m.in. kupiłem u niego pas oficerski. Jedyna wada to klamra - będę musiał ją wymienić. Najlepiej podesłać mu oryginał bądź powojenną klamrę.

Myślę, że pomogłem.
Pozdrawiam
Piechur z Włocławka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TomaszJaciuk



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 4

PostWysłany: Czw Lip 29, 2010 7:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki też tak sądziłem lecz wolałem sprawdzić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ułan



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 1

PostWysłany: Czw Lis 25, 2010 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam jestem tu nowy ale co do białego pasa jest znaczy był używany przez oddziałowych trębaczy tak było w kawalerii nie wiem jak w piechocie
_________________
Strzelecki Oddzia? Kawaleryjski "Beliniak" Radom w Barwach 27 Pu?ku U?anów Nie?wie? im. Króla Stefana Batorego

SRH "Jod?a"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Ekwipunek i wyposażenie Wojska Polskiego Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum