Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci
Forum Stowarzyszenia
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tropikalne malowanie elementów wyposażenia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Ekwipunek i wyposażenie Luftwaffe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kiler



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 3477

PostWysłany: Pią Lis 30, 2007 2:22 pm    Temat postu: Tropikalne malowanie elementów wyposażenia Odpowiedz z cytatem

Ostatnio na Wehrmacht Awards Forum pojawiło sie zdjęcie paru elementów wyposażenia w tropikalnym malowaniu (takie zielonkawe). Konkretnie chodziło o łopatkę i pochewkę do bagnetu. W trakcie dyskusji jedna osoba stwierdziła, że łopatka jest polska powojenna (jednak ja byłbym sceptyczny co do tego twierdzenia, gdyż ma bardzo "nie-PRLowski" trzonek). Swego czasu Stadler prezentował menażkę w malowaniu trop.

Moje pytanie jest więc proste - czy takie malowanie występowało? Jak narazie dowodów mało, ale jeśli tak to byłoby to bardzo interesujące pod kątem HG (Tunezja, Włochy i następne kampanie - przecież nikt nie martwiłby się zdzieraniem zielonej farby).

Tutaj link, jeśli ktos ma konto na WA:

http://www.wehrmacht-awards.com/forums/showthread.php?t=255602

_________________
Pozdrawiam

Przemek "kiler"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 163

PostWysłany: Pią Lis 30, 2007 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klier - ponieważ nie co się pogubiłem w Twoim wywodzie - pytasz czy Niemcy malowali sprzęt w czasie II WŚ na piaskowo?
Bo jeżeli o to pytasz, to odpowiedź brzmi TAK. I co najciekawsze bardzo dużo takiego sprzętu używanego było po za Afryką Północną, aż do końca wojny!
Na stanie grupy mamy jeden z pokrowców na lufę do MG42 właśnie malowany na piaskowo. Kumpel z grupy ma lornetkę służbową 6x30 Svarowskiego w malowaniu piaskowym. A jakbyś pogrzebał na WAF to znalazłbyś wątek, w którym ludzie prezenutją swoje fanty malowane w kamuflaż w tym na piaskowo.

Pozdro
Hindus

_________________
Z ka?dym dniem ro?nie liczba ludzi, którzy mog? poca?owa? mnie w dup?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fallschirmjaeger



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 493

PostWysłany: Pią Lis 30, 2007 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A poza tym chciałbym rzec iż Kartagina musi zostać zniszczona... tfu iż łopatka jest sowiecka.
_________________
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kiler



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 3477

PostWysłany: Pią Lis 30, 2007 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hindusie - o malowaniu piaskowym wiem, gdzieś, nie wiem czy nie na Odkrywcy czytałem, że tak fabrycznie malowano cały sprzęt po którymś roku. Chodziło mi o ten zielonkawy kolor, na jaki jest pomalowana ta łopatka i pochwa do bagnetu z wątku na WAF. Menażka Stadlera też z tego co pamiętam nie była piaskowa, tylko właśnie taka jasnozielona.
_________________
Pozdrawiam

Przemek "kiler"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mario33



Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 2628

PostWysłany: Pią Lis 30, 2007 4:34 pm    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Niemcy to narod praktyczny. Wkrotce spostrzegli ze sprzet i tak byl malowany od nowa w zaleznosci od terenu i pory roku, wiec szkoda farby w fabryce.

W zwiazku z tym farbą fabryczną byl od wczesnego 1943 kolor piaskowy. Na froncie malowano jak trzeba.

_________________

Es steht ein kleines, kleines Edelweiß
auf einer steilen, steilen Felsenhöh!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stadler



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 1405

PostWysłany: Pią Lis 30, 2007 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja menażka rocznik 1938 ma bazowo położony feldgrau, a na to poszła piaskowa farba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kiler



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 3477

PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracając do wątku: kolor o którym pisałem to coś jak kolor jugo-trommli:



Na taki sam była wymalowana łopatka i pochewka z WAF. Co ciekawe trommle na rysunku z celowniczego MG z Ospreya, który wstawiłem w wątku o MG mają ten sam kolor (jajo M39 też zresztą) - czyżby autor wzorował się na malowaniu jugo, czy może coś takiego wystepowało w trakcie wojny?

_________________
Pozdrawiam

Przemek "kiler"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fallschirmjaeger



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 493

PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Był taki jeden kolor farby w formie pasty. Służyła ona do nanoszenia kamuflaży na czołgi i inne pojazdy. Wy jesteście stosunkowo krótko w dobrym reko ale ja w 2003 roku sam kupiłem litr takiej na allegro bo jeden gość wykopał całą puszke przemysłową.
_________________
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Ekwipunek i wyposażenie Luftwaffe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum