Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci
Forum Stowarzyszenia
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mundury szyte z radzieckich pałatek
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Ekwipunek i wyposażenie Gebirgsjäger -> Umundurowanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mauser98k



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 31

PostWysłany: Nie Lis 28, 2010 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yuri- na materiał rozumiem dałeś powojenną pałatkę? Po uszyciu koniecznie pochwal się efektem Smile . Ja swój projekt szycia porzuciłem ze względu na brak dobrego krawca Confused .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Nie Lis 28, 2010 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mauser98k napisał:
Yuri- na materiał rozumiem dałeś powojenną pałatkę? Po uszyciu koniecznie pochwal się efektem Smile... .


Nie - szyje swoją z radzieckiego oryginału, powojenne nie miały odpowiedniego koloru. Od pierwotnego pomysłu uszycia takiej bluzy do dnia w którym w końcu udało mi się trafić pałatkę Kraju Rad zeszło mi chyba z 1,5 roku. Strasznie o nie ciężko, "nasze" zelty to pikuś w porównaniu z tym fantem.

P.S. Jak tylko krawiec zakończy pracę to oczywiście wrzucę. Krój Reichswehrowski wybrałem dla niej.

_________________
War, war never changes...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mauser98k



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 31

PostWysłany: Nie Lis 28, 2010 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie- powojenne mają kolor khaki przechodzący z burą zieleń a epokowe są w odcieniu lekko słomkowym.
A tu fotka ukazująca szycie w warunkach polowych Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Sob Lut 11, 2012 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto pierwsze efekty moich prac nad moja własną wersją omawianej bluzy.
Materiał - oczywiście oryginalna pałatka wojenna, radziecka. Miała cudnie wypłowiały i "połamany" kolor. Po chyba 1,5 roku czy 2 latach poszukiwań i aukcji trafiłem ją.... za darmo od kolegi. Wniosek = czasem warto na giełdzie staroci zostać do końca :]
Materiał na kołnierz - leżał w szafie około 9 lat i czekał na swoje 5 minut, bo nie wiedziałem na co dokładnie się przyda, ale że się przyda bylem pewny :]
Szarotka BEVO na ramię z Czech o ile dobrze pamiętam - wzorowana na naszytej na jeden z mundurów letnich w topicu "Bluzy mundurowe GJ "Custom made"".

Bluza mundurowa "obskoczyła" w międzyczasie 2 krawcowe i aktualnie jestem z niej w 99% zadowolony. Pozostały 1% zostawiam na guziki i "wykończeniówkę". Jestem pewny, że po naszyciu oficerskich insygniów nabierze charakteru. Zdjęcia umieściłem w załączniku do posta, bo wcześniej "rozsadzało" Forum - po kolei pokazują:

- widok ogólny, przód

- kieszeń górna

- kieszeń dolna

- metoda mocowania/wszycia naramienników

- rękaw z szarotką z boku

- zbliżenie na szarotkę BEVO

- kołnierz od strony zewnętrznej ( jeszcze bez haftek):

- plecy (piękna robota!):

- plecy z perspektywy - lepiej widać efekty charakterystyczne budowy i zwężeń:

- strona wewnętrzna munduru oraz kołnierz od wewnętz:

- teraz główny powód przez który bluza "zwiedziła" dwóch krawców, bo za pierwszym razem był "skopany" wg mnie. Teraz jest bardzo, bardzo ładnie zrobiony. Wewnętrzna strona kołnierza:

Ponad to przymierzam się do wpięcia złotych "setek" w naramienninki i wszycia kompanijnych guzików z jedynkami, oraz oczywiście uzupełnic braku guzików i dziurek na nie. Niemniej jestem baaaardzo, baaaardzo zadowolony z efektu po tylu - w sumie latach już Laughing - czekania.

Hołp ju lajk it tu gajs Cool

_________________
War, war never changes...



Ostatnio zmieniony przez Yuri dnia Sob Lut 11, 2012 7:18 pm, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Shigella



Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 483

PostWysłany: Sob Lut 11, 2012 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest po prostu śliczna, piękna i cudowna Wink Czekam na fotki w wersji ostatecznej Wink Gratulacje!
_________________
Pozdrawiam, Kamil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
schutze



Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 237

PostWysłany: Nie Lut 12, 2012 12:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zajebista to na prawdę mało powiedziane! Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Nie Lut 12, 2012 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj dorobiłem jej haftki przy kołnierzu i przymierzam się do dziurek na guziki w najbliższych dniach. Jeszcze tylko adler i patki i będzie gotowa. Jak skończę to oczywiście podzielę się radością Smile
_________________
War, war never changes...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
piotr2104
Gość





PostWysłany: Wto Wrz 18, 2012 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak dla mnie jest to zniszczenie oryginalnego wojennego wyposażenia, na dodatek trudnego do zdobycia, celem zrobienia repliki... Jakoś chyba się to kłóci z nazwą forum, gdyż na forum "stowarzyszenia miłośników munduru i pamięci" mamy do czynienia z pochwałą niszczenia oryginalnego wyposażenia...
Powrót do góry
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Pon Paź 22, 2012 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam kolego Piotrze!
Przepraszam z góry za opóźnienie w odpowiedzi. Wybacz, ale jakoś mi umknął Twój post wcześniej, a czuje sie wywołany do tablicy troszeczkę.

Otóż sprawa ma się dla mnie bardzo prosto - jedni chodzą w "bluzach mundurowych" made in DDR, inni szyją swoje z oryginalnych materiałów. I nie mnie Drogi Kolego, ani Tobie rozsądzać i być piewcą "Jedynie Słusznej Doktryny Polskiej Rekonstrukcji" jeżeli i jedni i drudzy robią to w ramach obowiązującego prawa. Inną kwestią jest kwestia szeroko pojętego "własnego zdania" w tej kwestii - ale z tym jak z dupą. Każdy ma swoją i gwarantuję Ci, że raczej nikogo na sile nie przekonasz.

pozdrawiam
Yuri

_________________
War, war never changes...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Hiob



Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 546

PostWysłany: Sro Paź 24, 2012 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing !!!!!!!
_________________
Mój strach jest taki ma?y ze mie?ci si? w kieszeni, dlatego zawsze nosze go z sob?.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Ekwipunek i wyposażenie Gebirgsjäger -> Umundurowanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum