Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci
Forum Stowarzyszenia
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

przerabianie gogli

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Ekwipunek i wyposażenie Gebirgsjäger
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
merkavah



Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 17

PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 9:05 pm    Temat postu: przerabianie gogli Odpowiedz z cytatem

Witam Smile

Znalazłem na necie gogle strzelców alpejskich tyle że szwajcarskich. Czy nadają się one do przerobienia? No i czy ciężko je przerobić?

Pytam bo jeszcze nie mam jak porównać a może ktoś z Was ma to już za sobą Smile

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Czw Paź 15, 2009 8:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Największa chyba różnica to materiałowy pasek z tyłu - powinna byc tasiemka gumowana z charakterystycznym zapięciem i o ile samą gumkę można znaleźć to zapięcie stanowi największą zagwozdkę.
_________________
War, war never changes...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mario33



Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 2628

PostWysłany: Czw Paź 15, 2009 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Były też z samą tasiemką gumowaną, bez tego dżingwajsa do zapinania.

Pytanie o cel przeróbki, bo od tego zależy porada.... Na manekin ? do rekonstrukcji postaci ?

Jak do rekonstrukcji, to ja bym się nie spinał, wymienić pasek na nie za szeroką gumkę w 'oplocie' (coś pomiędzy 0,5 a 1 cm) - czarną albo brązową i będzie git.

Pytanie jakie masz szkielka i oprawę tych szkiełek. ale to tez były różne... Jakieś foto ?

_________________

Es steht ein kleines, kleines Edelweiß
auf einer steilen, steilen Felsenhöh!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
merkavah



Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 17

PostWysłany: Czw Paź 15, 2009 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Smile

Dzięki za zainteresowanie tematem Smile

Dla mnie staje się to coraz ważniejsze Wink

Oczywiście potrzebuję gogli do rekonstrukcji. Znalazłem na sieci dość tajnie i chciałbym właśnie zakupić i przerobić Smile

Oto one Wink

http://mundury-historyczne.pl/sklep/product_info.php?cPath=24_32&products_id=207

Zapewne cały opis i zdjęcia są w jakiejś ciekawej książce do której nie mam dostępu Smile

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Pią Paź 16, 2009 7:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Większość obwódek/ramek okularu była z niemalowanego mealu - dobrze byłoby usunąć czarną farbę. Za 40zł to dobra cena.
_________________
War, war never changes...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Ekwipunek i wyposażenie Gebirgsjäger Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum