Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci
Forum Stowarzyszenia
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prośba

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Kantyna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Peiper



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 63

PostWysłany: Nie Paź 19, 2008 9:10 pm    Temat postu: Prośba Odpowiedz z cytatem

Trochę mi głupio coś takiego umieszczać, ale raz kozie śmierć.

Czy któryś z "niemieckich" rekonstruktorów z Krakowa pozwoliłby mi przymierzyć swoją bluzę Sturma (rozmiar 50/52) ? Ideałem byłaby Fliegerbluse (bo chcę odtwarzać "nielota kiwi"), ale pewnie nie będzie tak dobrze.
Pragnę upewnić się jaki rozmiar będzie pasował i dodatkowo ja będę się w nim swobodnie poruszał. A chcę uniknąć kłopotów z wymianą niepasującego umundurowania. Wiem, że to dość nietypowa prośba od kogoś, kogo nie widziało się na oczy, ale chcę się wreszcie zabrać za rekonstrukcję.

Z poważaniem
Zbigniew Szydłowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Pon Paź 20, 2008 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko. Ja służę uprzejmie każdym modelem bluz WH procz 43ki. Moge Ci nawet wysłać kurierem do przymiarki na adres domowy jeżeli chcesz.

P.S. Nie ma dziwnych pytań - są tylko głupie odpowiedzi Cool

Pozdrawiam - Yuri

EDIT: Mam rozmiary zarówno 50 jak i 52 - tak gwoli scisłosci Wink

_________________
War, war never changes...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Peiper



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 63

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odzew, ale czy jakią "krakowski rezydent" dysponuje umundurowaniem w w/w rozmiarach (wiem, ze nie jesteście "grupą krakowską jak to pisał Koks na forum Odkrywcy - a swoją drogą to on was bardzo nie lubi) a spotkałem się z sugestią, abym zastanowił się nad 54'ką.
Bo co innego samemu przymierzyć, a co innego skorzystać z fachowego oka "doświadczonego fontowca". Bo dla mnie ubranie może być jeśli nie jest zbyt ciasne lub nie wisi za bardzo i obawiam się, że efekt w przypadku munduru może być komiczny. Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze bedę w Krakowie w piatek/sobotę, ale aktualnie jestem poza domem i nie bedę miał okazji zabrać dla Ciebie munduru "na przymiarkę".

Co do imć Pana Koksa - jedno wola pisac na Odkrywcy, inni mundurować i kupować graty. Tyle mojego zdania w tym temacie.

Pozdrawiam

_________________
War, war never changes...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Peiper



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 63

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdę nie musisz robić sobie kłopotu.
W ostateczności zawsze mogę zakręcić się przy Wrześniu 39 i tam spróbował "wyłudzić" przymiarkę a rekonstruować niekoniecznie u nich Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artut posiada 2 komplety w rozmiarze bodajże 50 w Krakowie - sądzę, że spokojnie mógłbyś się na tygodniu z nim umówić. DyziK posiada fliegerke , ale w jakimś przedszkolnym rozmiarze, bo jest wagi piórkowej Cool


I dla mnie to nie kłopot wysłać Ci kilka mundurów jakimś DHL-em, to sobie przymierzysz w domu na spokojnie - to wbrew pozorom nie jest wybitnie uciążliwe przecież.

_________________
War, war never changes...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Peiper



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 63

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to on ma 48 więc gdybym przymierzył to bym mu musiał odkupić nową Wink albo zszyć. Crying or Very sad

W celu zoriętowania się jaki rozmiar będzie dobry postanowiłem pójść na skróty i nie naprzykrzać się przy pomocy PM'ek poszczególnym rekonstruktorom. Napisałem więc na forum, coby jakiś krakowski posiadacz się zlitował jak nie "grenadier Goeringa" to szarotka.

Z przymarką jest ten niestety problem, że ja jestem mało krytyczny i jest duża szansa, że to co ja uznałem, za dobre może okazać się za duże lub zbyt kuse.
A nie chcę o ocenę prosić mojej rodziny - im dłużej będę jak największą ilość osób (zwłaszca moją rodzinę) utrzymywał w słodkiej niewiedzy tym lepiej dla mnie. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mario33



Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 2628

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest jeszcze inna możliwość - Jurek będzie w Krakowie w okolicy 11 listopada.. prawda Jurek ? Wink
_________________

Es steht ein kleines, kleines Edelweiß
auf einer steilen, steilen Felsenhöh!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Peiper



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 63

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ proszę nie robić sobie zachodu z mojego powodu.
Napewno ktoś na miejscu poda pomocną dłoń. Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Kantyna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum