Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci
Forum Stowarzyszenia
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Portfel

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Ekwipunek i wyposażenie Gebirgsjäger -> Wyposażenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 4:07 pm    Temat postu: Portfel Odpowiedz z cytatem

Jest to element wyposażenia, który posiadał chyba każdy żołnierz, a który o dziwo stosunkowo rzadko widziałem odtworzony w naszych sylwetkach. Poprawny i historyczny portfel "chodził za mną" od ok. dwóch lat do czasu, aż jakieś 3 tygodnie temu na allegro udało mi się upolować piękna przedwojenną sztukę za 19.99zł Wink

Mając portfel postanowiłem tchnąć w niego troszkę życia i "spersonalizować go". W środku znajdują się zdjęcia dziecka, starszej babci, ślubne i kilka zdjęć kobiet, które za jakieś śmieszne pieniądze wybrałem na giełdach/ znalazłem w domu. Po prostu typowe zdjęcia bliskich z typowego portfela. Do tego przedwojenne niemieckie marki i oto efekt:








Cena sumaryczna zamknęła się w okolicy 35 zł za wszystko co znajduje się na powyższych zdjęciach - moim zdaniem warto. "Wyposażenie" portfela cały czas będzie ewoluowało w zależności od banknotów i osobistych przedmiotów które uda mi się "trafić" - niemniej bez przesady z noszeniem tam albumu całego Cool Portfel taki ponadto pozwoli pozbyć mi się chyba ostatniego nieepokowego przedmiotu noszonego w mundurze - jak się domyślacie nowoczesnego portfela Wink Banknoty obecne spokojnie można ukryć w jednej z jego przegródek.
Polecam każdemu skompletowanie takiego zestawu - już widzę miny ekspedientek jak poza rekonstrukcją w sklepie zacznę płacić pieniędzmi wyjmowanymi z takiego epokowego pugilaresu Wink

_________________
War, war never changes...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kuba



Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 172
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękny Smile Tylko gdzie taki dostać ? Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od dwóch lat polowałem - polecam giełdy staroci jeżeli masz niepracujące weekendy. Jeżeli nie - nieśmiertelne allegro Wink Jak mówiłem - trafiłem swój za niecałe 20zł i nie było chętnych na niego prócz mnie. Sam byłem zdziwiony tym faktem - portfel był w kategorii WP 1918-1939 bodajże.
_________________
War, war never changes...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Ekwipunek i wyposażenie Gebirgsjäger -> Wyposażenie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum