Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci
Forum Stowarzyszenia
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

El-Alamein - film

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Kantyna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kiler



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 3477

PostWysłany: Czw Lis 29, 2012 6:25 pm    Temat postu: El-Alamein - film Odpowiedz z cytatem

Kupiłem ostatnio w Tesco na wyprzedaży DVD z bardzo ciekawym jak się okazało włoskim filmem z tytułem jak w temacie. To historia włoskiego ochotnika, który trafia na front w przeddzień brytyjskiej ofensywy. Moim zdaniem film można uznać za bardzo udany, jeśli nie świetny. Pokazuje włoskich żołnierzy w Afryce w świetle odmiennym od tego, co przyjęło się o nich sadzić: zamiast tchórzy i bumelantów mamy frontowców zapomnianych przez Boga i swoich dowódców. Co do samego filmu, to pojazdy może wzbudzają uśmiech, ale mundury wyglądają całkiem nieźle, choć ekspertem nie jestem i moja wiedza ogranicza się do "Żołnierzy Mussoliniego" Rexa Trye.

Po seansie jednak naszła mnie inna niezbyt przyjemna myśl - w momencie gdy Włosi kręcą filmy o swoich żołnierzach, którzy walczyli po złej stronie mocy, a mimo to da się ich pokazać w dobrym świetle, u nas kręci się takie "pokłosia". Nawet Czesi potrafili nakręcić Tobruk o swoim batalionie, a my nie, choć mieliśmy tam Brygadę. Jestem bardziej niż pewien, że znalazłoby się dużo więcej wątków, które pozwoliłyby nakręcić porządny film o walce Polaków w II wojnie. Czy doczekamy się takiego polskiego "El-Alamein"?

Dorzucam jeszcze trailer filmu o którym piszę, niestety po niemiecku:

http://www.youtube.com/watch?v=qzmTQNiWF4k

_________________
Pozdrawiam

Przemek "kiler"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hiob



Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 546

PostWysłany: Czw Lis 29, 2012 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cheche,
Nie bronie poklosia, ale gdyby ni ciezki temat nik o nim by nie slyszał .
Rozna przeszla by zupelnie niezauwarzona gdyby nie dosatala nagrody ktora sama zaskoczyla tworców. Potem sie zrobil wielki bum na film bo go dostrzezono.
Rezyser "Roja" scigany przez komornika za kase ktora wylozyl za film, "syberiada polska " gdzies tez na cos czeka, w miedzyczasie daje sie budzet na ch... wie jakie filmy w stylu bitwy warszawskiej , odsieczy pod wiedniem czy inne szmiry.
Polska filmoteka zlazi na psy, przykladów jest wiele i rece opadaja .
O efektach tez nie wspomne , a co ciekawe efekty komputerowe do 'Avatara" robiono w calosci w Polsce pod czestochowa bodajrze .
Nic tyko ponarzekac. Laughing

P.s,
A filmik wloski niezly ogladalem juz jakis czas temu.

_________________
Mój strach jest taki ma?y ze mie?ci si? w kieszeni, dlatego zawsze nosze go z sob?.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiler



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 3477

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 7:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hiob napisał:
Nie bronie poklosia, ale gdyby ni ciezki temat nik o nim by nie slyszał .
Rozna przeszla by zupelnie niezauwarzona gdyby nie dosatala nagrody ktora sama zaskoczyla tworców. Potem sie zrobil wielki bum na film bo go dostrzezono.


Nie zgadzam się z Tobą. Wokół tego filmu robi się sztuczny zgiełk (chociażby wspominając durną wypowiedź Stuhra o "polskich dzieciach pod Cedynią"), producent zachęca, żeby obejrzeć przed ocenieniem. Ja nie mam zamiaru, mnie wystarczy ta recenzja:

http://www.youtube.com/watch?v=u35odXNQgbQ

Podobno frekwencja w kinach jest bardzo niska, więc próbują wciskać go szkołom (nawet opracowali programy specjalnych lekcji o "tolerancji"). Fakt, że tę produkcję współfinansowała rosyjska rządowa Fundacja Kina powinien dać sporo do myślenia.

Cytat:
Rezyser "Roja" scigany przez komornika za kase ktora wylozyl za film, "syberiada polska " gdzies tez na cos czeka, w miedzyczasie daje sie budzet na ch... wie jakie filmy w stylu bitwy warszawskiej , odsieczy pod wiedniem czy inne szmiry.


Tu za to zgadzam się całkowicie. Myślę, że niestety długo jeszcze nie powstanie w Polsce film o Żołnierzach Wyklętych. Boli to tym bardziej, gdy widzi się jak każdy inny naród potrafi kręcić dobre filmy o swojej historii, chociażby wspomnieć to El-Alamein z tematu. Nie trzeba do tego budżetu na 13 milionów, trzeba za to dobrego pomysłu i zaangażowania.

_________________
Pozdrawiam

Przemek "kiler"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hiob



Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 546

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poklosia jak wspomnilem nie bronie ,
co do zgielku typowy markieting gdy cos nie idzie.
Generalnie im bardziej nakrecaja tzm mniej mam ochote go obejrzec.
A współfinansowanie przez rosyjska rządowa Fundacja Kina to ciekawsotka o ktorej nie wiedzialem.
Ciekaw czy dorzuca sie do filmu o Wolyniu ktory sie teraz robi, pewno tak aby poprawic stosunki polsko+ukrainskie.

_________________
Mój strach jest taki ma?y ze mie?ci si? w kieszeni, dlatego zawsze nosze go z sob?.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Kantyna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum