Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci
Forum Stowarzyszenia
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Grawerowane menażki M31

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Ekwipunek i wyposażenie Gebirgsjäger -> Wyposażenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 7:52 pm    Temat postu: Grawerowane menażki M31 Odpowiedz z cytatem

Jako, że GJ praktykowali wszelakie metody personifikacji to i mnie od dłuższego czasu nachodziło coś podłubać w powyższym temacie Wink
Najlepszym do tego przedmiotem wydaje sie menażka M31 - ma stosunkowo dużą powierzchnię Cool Jako, iż oryginalną menażkę w 90% oryginalnej farby byłoby , aż żal "zdobić", a i nie wiedziałem jak sobie poradzę z tym zadaniem zakupiłem dwie austryjackie menażki powojenne z "łezkami" celem wykonania na nich moich testów Laughing


Zaznaczam z góry, że z plastyki byłem noga i jak narysowałem misia to nauczycielki myślały że to demon 7 Kręgu, ale to inna historia Cool

Oto pierwszy efekt, na start "poszła" oczywiście szarotka:


Zastanawiam się co zacząć "dziergać" na drugiej stronie menażki. Pierwsze co przyszło mi do głowy to herb 5 GJ Div - kozica, niemniej teraz zastanawiam się nad czyms ambitniejszym Cool Może jakiś widoczek np. jakiegoś szczytu ?? Co o tym myslicie??

Podsumowując:
Powojenna austryjacka menażka - 19zł
Przedwojenny scyzoryk - 15 zł
Strach o każdą kreseczkę - BEZCENNY

_________________
War, war never changes...



Ostatnio zmieniony przez Yuri dnia Pon Gru 13, 2010 8:32 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mauser98k
Gość





PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 9:54 pm    Temat postu: dziergi menażkowe Odpowiedz z cytatem

Na all dawno, dawno temu, w odległej galaktyce poszła podobnie zdobiona menacha. Ps. Zamierzasz używać jej w polu czy ona tak na półkę?
Powrót do góry
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 10:00 pm    Temat postu: Re: dziergi menażkowe Odpowiedz z cytatem

Mauser98k napisał:
Na all dawno, dawno temu, w odległej galaktyce poszła podobnie zdobiona menacha. Ps. Zamierzasz używać jej w polu czy ona tak na półkę?


Jeżeli masz zdjęcia to z chęcia obejrzę. Co do uzytkowania w polu - to tak, takie jest jej przeznaczenie.

EDIT:

Jako, że kilka osób z tego co wiem jest zainteresowanych tematem, a Stadler ma zamiar drapać nawet jakiegoś bociana czy innego pelikana co to to całe LW ma w "herbie" Laughing wrzucam zdjęcia z postepujących prac Wink




I widok "od frontu":



Cały napis wokół dekla 1 Kompanie 100 Gebirgs. Reg. 5 GJ Div. Jutro w autobusie - ciąg dalszy Wink

_________________
War, war never changes...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
War, war never changes...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mauser98k



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 31

PostWysłany: Sob Lis 06, 2010 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Menażka włoska w służbie GJ:



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To i kilka ode mnie :

1



2



3




4




5






_________________
War, war never changes...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
snajper-s1



Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 20

PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy na menażce na 4 fotce nie zgubił ktos literki "r" w słowie marsch?Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 163

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może być jeszcze „Masch” od „maschinen gewehr kompanie”, ale to już tylko gdybanie…
Tak czy siak widać, że część tej twórczości powstawała już w obozach jenieckich.

Pozdro
Hindus

_________________
Z ka?dym dniem ro?nie liczba ludzi, którzy mog? poca?owa? mnie w dup?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Ekwipunek i wyposażenie Gebirgsjäger -> Wyposażenie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum