Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci
Forum Stowarzyszenia
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Windblouse w kamuflażu sumpfmuster

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Ekwipunek i wyposażenie Gebirgsjäger -> Wyposażenie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sonder



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 29

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 9:19 pm    Temat postu: Windblouse w kamuflażu sumpfmuster Odpowiedz z cytatem

http://cgi.ebay.pl/WW2-German-Elite-Gebirgsjaeger-Oak-A-Mountain-Anorak-S_W0QQitemZ150076611152QQihZ005QQcategoryZ104001QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
Były Windbluse w takim camo czy nie? Ja po pobieżnym przeglądzie materiałów stwierdzam to za bardzo, bardzo, wątpliwe, ale jestem ciekaw zdania Tych którzy temat znają lepiej niż ja.

Pozdrawiam
Sonder
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg. mojej skromnej opinii - nie. Po prostu nie widziałęm nigdy zdjęcia - poza chyba jednym, które nie da sie jednoznacznie odczytać.
_________________
War, war never changes...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mario33



Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 2628

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 9:30 pm    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

W calej ksiazce Kalteneggera 'Mountain Troops of the Waffen SS 1941-45' nie ma ani jednego takiego anoraka na zdjeciu. Owszem - są zwykłe tarnjacke w kamo SS.
_________________

Es steht ein kleines, kleines Edelweiß
auf einer steilen, steilen Felsenhöh!


Ostatnio zmieniony przez mario33 dnia Czw Sty 24, 2008 9:36 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oberszuc



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 1011

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 9:34 pm    Temat postu: Re: ... Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawy temat! Badałem go swego czasu i dalej nie mam pewności, jest jedno zdjęcie w jednej książce ale czy to napewno org sztuka? Ha nie wiem, ale rozmawiałem kiedyś z kolekcjonerem z Rosji który twierdził że widział już dwa oryginalne w kolekcjach w Rosji! Tylko czy to nie były np uszyte po wojnie z org tkanin i org nićmi np jeszcze na maszynie z epoki? Nie wiem naprawde, ale jest duże prawdopodobienstwo że jakiś został uszyty przez frontowego krawca z celty czy innego 'szrotu' . Tylko po co szyc anorak który jest bardzo skomplikowany i ma trudne do zdobycia zatrzaski w tasiemkach sciagajacych rekawy skoro mozna zrobic zwykla panterke albo kurtke mundurowa? Ciężki ale ciekawy temat ogólnie ; )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fallschirmjaeger



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 493

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dupa bo prawda. Takie wynalazki były szyte FRONTOWO w Jugosławii. Zachowało się kilka anorkaów dębowych i jedna windbluse z włocha i jedne coś podobnego do windbluse platanowego.
_________________
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ




Ostatnio zmieniony przez Fallschirmjaeger dnia Czw Sty 24, 2008 10:46 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Foto masz jakieś Question Wink O ile windblouse z włocha kojarze to innych jestem ciekaw.
_________________
War, war never changes...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fallschirmjaeger



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 493

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko egzemplazy zachowanych w kolekcjach. W przypadki wloskiego kamuflazu stwierdzenie oryginalnosci jest latwe bo material produkowano tylko do 43 roku, zuzyto go w czasie wojny w calosci a powojenny znacznie sie roznil.
_________________
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fallschirmjaeger napisał:
Tylko egzemplazy zachowanych w kolekcjach. W przypadki wloskiego kamuflazu stwierdzenie oryginalnosci jest latwe bo material produkowano tylko do 43 roku, zuzyto go w czasie wojny w calosci a powojenny znacznie sie roznil.


No i o ile, co do włoskiego camo nie ma wątpliwości raczej, to "Egzemplarze w kolekcjach" do mnie nie przemawiają. Chyba, że ktoś ma zdjęcie z tej kolekcji Cool

_________________
War, war never changes...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fallschirmjaeger



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 493

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto zdjęcia. Pochodzą one z wydawnictw autorstwa Borsarello lub zaprzyjaźnionych z nim. Dla niewtajemniczonych Borsarello jest bogiem specjalistów od kamuflaży i maczał palce w słynnym raporcie Richardsona dla USArmy. Także co on powie to eksperci od kamuflaży przyjmują jako dogmat. Autor stwierdza w podpisie zdjęcia anoraka SS iż widział 3 zachowane w pełni odrwacalne egzemplaże oraz ostatnio słyszał o zachowanym zdjęciu frontowym.






_________________
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja sie z panem Borsarello kłócił nie bedę Laughing ,ale zawsze można to podpiąć pod teorie Dawida - dopóty dopóki nie wypłynie ta hipotetyczna fota.

Ale - fotki ciekawe, szczególnie tej windjacke pierwszej. Trzeba było na start wrzucić, a nie trzymć w niepewności gawiedź Exclamation Very Happy

_________________
War, war never changes...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fallschirmjaeger



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 493

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat do tej pierwszej fotki jest fotka z epoki w ksiazce. Niestety osoba ktora robila mi bardzo nedzny skan ksiazki wyciela z niej ok 100 stron, min to. Jak bede mial dostep do papieroki to zrobie skan.
_________________
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem




Te zdjęcia widzieliscie ?? I jak - oryginalna ?? Cool

_________________
War, war never changes...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fallschirmjaeger



Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 493

PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak juri. takie byly
_________________
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Sro Kwi 29, 2009 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka nowych zdjęć.




_________________
War, war never changes...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Yuri



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 3178
Skąd: www.frysztak.pl

PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem






Trafiony we Włoszech, chyba w ogóle nie wydany. "Klepnięty" przez WAF, więc też raczej nie fake Wink

_________________
War, war never changes...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stowarzyszenie Pasjonaci Munduru i Pamięci Strona Główna -> Ekwipunek i wyposażenie Gebirgsjäger -> Wyposażenie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum